Kombi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi alırken tercihinizi yaşam alanınızın metrekaresi, yönü ve katını baza alarak yapın. Şunu da unutmayın kombinin çalışma performansıyla değil radyatörler ile ısı yayılır. Bundan dolayı radyatör seçiminizi dikkatli yapmalısınız. Böylece kombiyi ayarladığınız ısı ayarlarını radyatörlerde hissedebilirsiniz.  Örneğin 120 metrekare ev için  20 kw (kilowat) kombi uygundur. 150-160 metrekare bir ev için 24 kw bir kombi uygun olur. 20 kw bir kombi 8-9 metre peteği 24 kw ise 10-11 metre peteği ısıtmaya yeterli görülür. Bu değerler yaklaşık olarak hesaplanmıştır.

Özçelik  Doğalgaz olarak herkesin ihtiyacını ve beklentisini giderecek kombi çeşitlerini ve son teknoloji kombileri teknik servis hizmetiyle sizlere sunuyoruz. Öncelikle ön görüşmemizde doğalgaza ve doğalgaz kullanım cihazlarına dair sizleri bilgilendiriyoruz. Size en uygun kombiye yaşam alanınızı, ekonomik durumunuzu ve beklentilerinizi baza alarak karar veriyoruz. Sonrasında kombi teknik destek ekibimizle bağlantı ve tesisatı yapıyor sorunları gideriyoruz.

Özçelik Doğalgaz bir telefon uzağınızda, artık hiçbir doğalgaz probleminizde yalnız değilsiniz. İhtiyacınız dahilinde her türlü hizmeti verebilmek için her zaman hazırız. 7/24 hizmetinizdeyiz. Bünyemizdeki tüm kombi markaları TSE, CE ve ISO 9002 sertifikalarına sahiptir.

Kombi Türleri

Hermetik Kombi:

Hermetik kombilerde yanma için ihtiyaç duyulan  hava  fan kiti ile dışardan  alınır ve yanma neticesinde meydana gelen atık gaz aynı sistemle atmosfere atılır. Yanma esnasında ortamın  havası kullanılmadığından ortamı havalandırmaya lüzum yoktur.

Bacalı kombi:

Bacalı kombiler; yanma sırasında ihtiyaç duyulan oksijeni ortamdan alırlar ve yanmayla meydana gelen atık gazları,  bir baca aracılığıyla  dışarıya atarlar. Bacaların sızdırma yapmaması ve standartlara uygun olması çok önemlidir. Aksi taktirde zehirlenmelere neden olabilir.

Yoğuşmalı kombi:

Turbo eşanjör sistemi ile atık gaz (karbon monoksit, Azot oksit)ısısı düşürülerek yanmayla meydana gelen su buharının enerjisi sisteme geri kazandırılır. Diğer kombilerin verimi yüzde 80-90 arası iken, yoğuşmalı kombilerin % 105 -109 arasıdır. Bunu da atık gazı dönüştürerek elde eder. Böylece doğalgaz tasarrufu yapmanıza katkı sağlar.